Sort by

sarah has logged 334 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★
Edit this entry  
26
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sightless

Sightless

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aunty Donna: New Show

Aunty Donna: New Show

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
½
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Peter's To-Do List

Peter's To-Do List

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
06
Fingersmith

Fingersmith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rent

Rent

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Into the Woods

Into the Woods

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
18
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry