• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Midnight Mass

  • Malignant

  • The Haunting of Bly Manor

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Extraction

  • Emma.

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

  • The Traitor

    ★★½

  • Mektoub, My Love: Intermezzo

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Frankie

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

  • Lux Æterna

    ★★★★

  • The Staggering Girl

  • Little Joe

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Plus One

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • The Lodge

  • Hail Satan?

    ★★★★★

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★

  • Instant Family

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • mid90s

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★