• Oh, Hello on Broadway

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Cars 3

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • Okja

  • Wonder Woman

  • Baywatch

  • Princess Cyd

    ★★★

  • It Comes at Night

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Gifted

  • The Fate of the Furious

  • Red Nose Day Actually

  • Atomic Blonde

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • Brigsby Bear

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • To the Bone

  • Columbus

  • Call Me by Your Name

  • Thoroughbreds

  • Landline

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

  • The Big Sick

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Silence

  • Office Christmas Party

  • Underworld: Blood Wars

  • Allied

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Planet Earth II

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

  • Ouija: Origin of Evil

  • The Accountant

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Trolls

  • Masterminds

  • Split

  • Storks

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Team Thor

  • War Dogs

  • Suicide Squad

  • Bad Moms

  • Jason Bourne

  • Ghostbusters

  • Star Trek Beyond

  • Independence Day: Resurgence

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

  • Central Intelligence

  • Lights Out

  • Finding Dory

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Me Before You

  • Alice Through the Looking Glass