Sort by

SarahtheIX has logged 202 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

God Forbid: The Sex Scandal That Brought Down a Dynasty

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shrew's Nest

Shrew's Nest

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bug

Bug

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Into the Deep: The Submarine Murder Case

Into the Deep: The Submarine Murder Case

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Buffy the Vampire Slayer

Buffy the Vampire Slayer

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Vacancy

Vacancy

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry