Sort by

SarahtheIX has logged 28 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crime Scene: The Times Square Killer

Crime Scene: The Times Square Killer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Collector

The Collector

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Push

Push

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Regression

Regression

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holes

Holes

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry