Sara Jean has logged 52 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
22
Varsity Blues

Varsity Blues

1999
×
Read the review Edit this entry  
22
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
21
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Tales from the Darkside: The Movie

Tales from the Darkside: The Movie

1990
×
★★
Edit this entry  
20
Amy

Amy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Sisters

Sisters

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scary Movie 2

Scary Movie 2

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Strange Wilderness

Strange Wilderness

2008
×
★★
Edit this entry  
16
Twister

Twister

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Bronson

Bronson

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Containment

Containment

2015
×
★★½
Edit this entry  
15
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

2014
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Red Dawn

Red Dawn

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beethoven

Beethoven

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hot Tub Time Machine 2

Hot Tub Time Machine 2

2015
×
Edit this entry  
07
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Twister

Twister

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★★★
Edit this entry  
05
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Road Trip

Road Trip

2000
×
★★½
Edit this entry  
04
Footloose

Footloose

1984
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kelly & Cal

Kelly & Cal

2014
×
★★★½
Edit this entry  
02
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★½
Edit this entry  
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Edit this entry