Sort by

sara has logged 64 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cam

Cam

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Curmudgeons

Curmudgeons

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
She Loves Me

She Loves Me

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Think We're Alone Now

I Think We're Alone Now

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emelie

Emelie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Way He Looks

The Way He Looks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Like Father

Like Father

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ali Wong: Hard Knock Wife

Ali Wong: Hard Knock Wife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Escapade

Escapade

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Boys

Boys

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry