Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • The King's Man

    ½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • About Everything There Is to Know

    ★★★

  • Moon Heart

    ★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Spencer

    ★★

  • He's All That

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Midnight

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Pakucha

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Passing

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • Hillary

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★½

  • Mapacho

    ★★★

  • Revolution and Land

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★