Sort by

Sara has logged 134 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Adult World

Adult World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Black Mirror: Hated in the Nation

Black Mirror: Hated in the Nation

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Match Factory Girl

The Match Factory Girl

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Mirror: Men Against Fire

Black Mirror: Men Against Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Lion

Lion

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Long Shot

Long Shot

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rugrats in Paris: The Movie

Rugrats in Paris: The Movie

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry