Sort by

Sara has logged 20 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Willow

Willow

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry