Sara has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Champions

Champions

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Holiday Calendar

The Holiday Calendar

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Just Another Christmas

Just Another Christmas

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Prom

The Prom

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sitara: Let Girls Dream

Sitara: Let Girls Dream

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Broken Silence

Broken Silence

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Fatalist

The Fatalist

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Year of the Death of Ricardo Reis

The Year of the Death of Ricardo Reis

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Atys en folie

Atys en folie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
Read the review Edit this entry  
05
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Changeling

Changeling

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The NeverEnding Story

The NeverEnding Story

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Lake House

The Lake House

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Seventeen

Seventeen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bostofrio

Bostofrio

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rumor Has It...

Rumor Has It...

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crocodile Dundee

Crocodile Dundee

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood of My Blood

Blood of My Blood

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry