Sort by

Ethan has logged 33 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
SHOP: A Pop Opera

SHOP: A Pop Opera

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wishing Apple

Wishing Apple

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
10
High Life

High Life

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
After Last Season

After Last Season

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Polar

Polar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry