Sort by

sarina has logged 173 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
13th

13th

2016
×
Read prior review Edit this entry  
12
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amy

Amy

2015
×
Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★
Edit this entry  
31
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
Read the review Edit this entry  
08
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★½
Edit this entry  
16
New York City Ballet

New York City Ballet

2021
×
Edit this entry