Sort by

sarina has logged 27 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crash

Crash

1996
×
Read the review Edit this entry  
18
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Samsara

Samsara

2011
×
Read the review Edit this entry  
16
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry