Sort by

Kriti has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chandni

Chandni

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamhe

Lamhe

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Chennai Express

Chennai Express

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Zero

Zero

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Atrangi Re

Atrangi Re

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Haseen Dillruba

Haseen Dillruba

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
Jab Tak Hai Jaan

Jab Tak Hai Jaan

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raanjhanaa

Raanjhanaa

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Khamoshi: The Musical

Khamoshi: The Musical

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Guzaarish

Guzaarish

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Golondaaj

Golondaaj

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tanu Weds Manu

Tanu Weds Manu

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Kaho Naa... Pyaar Hai

Kaho Naa... Pyaar Hai

2000
×
Read the review Edit this entry  
05
Refugee

Refugee

2000
×
Edit this entry  
04
Main Prem Ki Diwani Hoon

Main Prem Ki Diwani Hoon

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Nine Kittens of Christmas

The Nine Kittens of Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bunty Aur Babli

Bunty Aur Babli

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Chalte Chalte

Chalte Chalte

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
06
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Golondaaj

Golondaaj

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Bommarillu

Bommarillu

2006
×
★★★½
Edit this entry  
16
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Leap Year

Leap Year

2010
×
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kate & Leopold

Kate & Leopold

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kalpana

Kalpana

1948
×
Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★½
Edit this entry  
13
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Hero

Hero

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sadma

Sadma

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harano Sur

Harano Sur

1957
×
Edit this entry  
05
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sye Raa Narasimha Reddy

Sye Raa Narasimha Reddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
04
Bāhubali 2: The Conclusion

Bāhubali 2: The Conclusion

2017
×
★★★★½
Edit this entry