Sort by

sarah has logged 218 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Others

The Others

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Christmas on Honeysuckle Lane

Christmas on Honeysuckle Lane

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Surviving Christmas

Surviving Christmas

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Clockwork

Clockwork

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cube

Cube

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Mist

The Mist

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry