• The Last Dance

    ★★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Cats

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Twilight

    ★★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★

  • Terminator 2: Judgment Day

    ★★★★

  • Aliens

    ★★★★

  • The Terminator

    ★★★

  • Alien

    ★★★★