Sort by

sartoriallyinc has logged 279 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Calm with Horses

Calm with Horses

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serendipity

Serendipity

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Street Kings

Street Kings

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Supersonic

Supersonic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Liam Gallagher: Knebworth 22

Liam Gallagher: Knebworth 22

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Meet Me in the Bathroom

Meet Me in the Bathroom

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shot Caller

Shot Caller

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cruising

Cruising

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Seconds

Seconds

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King of Marvin Gardens

The King of Marvin Gardens

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Pope of Greenwich Village

The Pope of Greenwich Village

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Prophet

A Prophet

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
American Movie

American Movie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stutz

Stutz

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Get Carter

Get Carter

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry