Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Priscilla

Priscilla

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
M3GAN

M3GAN

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Predator

Predator

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
France

France

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Bed and Sofa

Bed and Sofa

1927
×
★★★
Edit this entry  
25
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Edit this entry  
05
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Monkey Business

Monkey Business

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry