saru has logged 17 entries for films during April 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babel

Babel

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Shakespeare in Love

Shakespeare in Love

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Leap Year

Leap Year

2010
×
★½
Read the review Edit this entry