saru has logged 16 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ball of Fire

Ball of Fire

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry