• Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Blindspotting

    ★★★★★

  • Private Life

    ★★★★

  • The Commuter

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • A Christmas Prince

    ★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Daddy's Home 2

    ★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Killing Gunther

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • The Wife

    ★★★

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★½

  • Brad's Status

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Suburbicon

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Zama

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Mubarakan

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • Faces Places

    ★★★★½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Half Girlfriend

  • Wonder Woman

    ★★★★½

  • Bāhubali 2: The Conclusion

    ★★★★½

  • You Get Me

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Red Nose Day Actually

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Small Crimes

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★