• An Oversimplification of Her Beauty

    ★★★½

  • French Exit

    ★★

  • Raise the Red Lantern

    ★★★½

  • This Is Not a Film

    ★★★★½

  • Illusions

    ★★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Ali: Fear Eats the Soul

    ★★★½

  • The Host

    ★★★★½

  • Tron

    ★★½

  • Bonnie and Clyde

    ★★★★½

  • High and Low

    ★★★★½

  • The Firemen's Ball

    ★★★★½

  • Daisies

    ★★★★½

  • American Psycho

    ★★★★

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • 8½

    ★★★★★

  • Writing With Fire

    ★★★½

  • CODA

    ★★★