Sort by

Sasha has logged 136 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Encounter

Encounter

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shadow of a Doubt

Shadow of a Doubt

1943
×
★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry