Sort by
  • Anyone But You

    ★★★

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★½

  • Taylor Swift: The Eras Tour

    ★★★★★

  • Poison

    ★★★★½

  • Foe

    ★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • The Swan

    ★★★★

  • Kisah Tanah Jawa: Pocong Gundul

    ★★★½

  • Priscilla

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • A Thousand Days

    ★★★

  • Murder Mystery 2

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Your Place or Mine

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Smile

    ★★½

  • Amsterdam

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Satan's Slaves 2: Communion

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Aftersun

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • KKN di Desa Penari

    ★★

  • Moon Knight

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

    ★★½

  • X

    ★★½

  • Windfall

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Mixtape

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★

  • Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Eternals

    ★★★★