Sort by

sasha has logged 208 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
19
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
16
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Edit this entry  
03
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
02
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
19
Closer

Closer

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
05
Selena Gomez: My Mind & Me

Selena Gomez: My Mind & Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
29
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Edit this entry  
23
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
11
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Day

One Day

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spree

Spree

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hanna

Hanna

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fiction.

Fiction.

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Edit this entry