Sort by
  • The Girl Who Escaped: The Kara Robinson Story

    ★★★

  • Your Place or Mine

    ★★★

  • The Reading

    ★★★★

  • Missing

    ★★★★

  • Teen Wolf: The Movie

    ★★★½

  • You People

    ★★★½

  • Plane

    ★★★½

  • Shotgun Wedding

    ★★★★

  • I Believe in Santa

    ★★★

  • Harry & Meghan

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Violent Night

    ★★★★½

  • R.I.P.D. 2: Rise of the Damned

    ★★★½

  • Spirited

    ★★★★★

  • Prey for the Devil

    ★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★★½

  • The Curse of Bridge Hollow

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★★★

  • My Best Friend's Exorcism

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Catherine Called Birdy

    ★★★★

  • Alice, Darling

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Bros

    ★★★★½

  • Control

    ★★★

  • The Invitation

    ★★★

  • Look Both Ways

    ★★★★½

  • Secret Headquarters

    ★★★★

  • Mack & Rita

    ★★★

  • Fall

    ★★★½

  • Day Shift

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★

  • Purple Hearts

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • They/Them

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★½

  • Boo, Bitch

    ★★★★½

  • Persuasion

    ★★★½

  • The Man from Toronto

    ★★★

  • The Princess

    ★★★½

  • Spiderhead

    ★★★★

  • My Fake Boyfriend

    ★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Firestarter

    ★★★

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Crush

    ★★★★

  • Moonshot

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★

  • The In Between

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Moonfall

    ★★★½

  • Home Team

    ★★★

  • Dual

    ★★★

  • Book of Love

    ★★★½

  • Sex Appeal

    ★★★

  • The 355

    ★★★★

  • How to Please a Woman

    ★★★★

  • Mother/Android

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½