Sort by

jen🧜🏼‍♀️ has logged 149 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
0.5 mm

0.5 mm

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ant Head

Ant Head

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
12
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
American History X

American History X

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Naked

Naked

1993
×
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry