RSS feed for savclemm

savclemm has logged 15 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Session 9

Session 9

2001
×
★★½
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
31
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Edit this entry  
13
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Viy

Viy

1967
×
★★★
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Edit this entry