Sort by

Saveiya has logged 119 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
04
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Christmas Wedding Planner

Christmas Wedding Planner

2017
×
Read the review Edit this entry  
27
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A New York Christmas Wedding

A New York Christmas Wedding

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Holidate

Holidate

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
Edit this entry  
12
The Shining

The Shining

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Game

The Game

1997
×
Read the review Edit this entry  
09
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Defending Your Life

Defending Your Life

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Night of the Wererooster

Night of the Wererooster

2015
×
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Midget Zombie Takeover

Midget Zombie Takeover

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The VelociPastor

The VelociPastor

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Husband

The Lost Husband

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Fight Club

Fight Club

1999
×
Read the review Edit this entry  
17
Unhinged

Unhinged

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Accidental Husband

The Accidental Husband

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★
Edit this entry  
15
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Barely Lethal

Barely Lethal

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry