Sort by

Carla has logged 35 entries for films during February 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★½
Edit this entry  
24
Visions

Visions

2015
×
½
Edit this entry  
23
The Forest

The Forest

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Testament of Youth

Testament of Youth

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★
Edit this entry  
18
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sorry If I Call You Love

Sorry If I Call You Love

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Seventh Son

Seventh Son

2014
×
★½
Edit this entry  
14
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
Trash

Trash

2014
×
★★½
Edit this entry  
10
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★½
Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Frank

Frank

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★½
Edit this entry  
07
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Edit this entry  
06
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★
Edit this entry  
06
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★½
Edit this entry  
05
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
Regression

Regression

2015
×
★½
Edit this entry  
03
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Karla

Karla

2006
×
½
Edit this entry  
02
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Burning Plain

The Burning Plain

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Edit this entry  
01
Grease Live

Grease Live

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Trumbo

Trumbo

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
01
Life of Crime

Life of Crime

2013
×
★★½
Edit this entry