Sort by

Carla has logged 392 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Breathe

Breathe

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Flatliners

Flatliners

2017
×
Edit this entry  
13
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
The Exception

The Exception

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
19
Thumper

Thumper

2017
×
★★
Edit this entry  
19
I Do... Until I Don't

I Do... Until I Don't

2017
×
Edit this entry  
19
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Crucifixion

The Crucifixion

2017
×
★½
Edit this entry  
04
Strange Weather

Strange Weather

2016
×
★★
Edit this entry  
04
The Heyday of the Insensitive Bastards

The Heyday of the Insensitive Bastards

2015
×
★½
Edit this entry  
04
The Bar

The Bar

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
30
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
½
Edit this entry  
28
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
All About Steve

All About Steve

2009
×
★★
Edit this entry  
21
Demi Lovato: Simply Complicated

Demi Lovato: Simply Complicated

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
★★
Edit this entry  
21
Manifesto

Manifesto

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
1922

1922

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Bomb Scared

Bomb Scared

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
19
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
07
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry