Sort by

Sutton has logged 234 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Run

Run

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
His House

His House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Up

Up

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★
Read the review Edit this entry