RSS feed for sbanh

sbanh has logged 48 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Martha: A Picture Story

Martha: A Picture Story

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halston

Halston

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Port Authority

Port Authority

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Gift: The Journey of Johnny Cash

The Gift: The Journey of Johnny Cash

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Below

Below

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The White Crow

The White Crow

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gimme Shelter

Gimme Shelter

2013
×
Read the review Edit this entry  
23
England Is Mine

England Is Mine

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Legend

Legend

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Final Portrait

Final Portrait

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Promise

A Promise

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Candy

Candy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Candy

Candy

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holding the Man

Holding the Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dismissed

Dismissed

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
About Time

About Time

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
SPF-18

SPF-18

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry