Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bros

Bros

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
22
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★½
Edit this entry  
25
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Edit this entry  
16
Scream

Scream

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
07
Belle

Belle

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★½
Edit this entry  
18
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★½
Edit this entry  
11
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★½
Edit this entry  
11
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
10
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
25
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Runaway Brain

Runaway Brain

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry