Sort by

Connor has logged 176 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cats

Cats

2019
×
Edit this entry  
26
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo on Zombie Island

Scooby-Doo on Zombie Island

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
20 Feet from Stardom

20 Feet from Stardom

2013
×
★★★½
Edit this entry  
06
Now!

Now!

1965
×
★★★½
Edit this entry  
06
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Housing Problems

Housing Problems

1935
×
★★★
Edit this entry  
06
Nanook of the North

Nanook of the North

1922
×
★★★½
Edit this entry  
05
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Tales from the Crypt: Demon Knight

Tales from the Crypt: Demon Knight

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Elephant Queen

The Elephant Queen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Edit this entry  
24
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Stage Fright

Stage Fright

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Edit this entry  
04
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wasp

Wasp

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lone Star

Lone Star

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Edit this entry