• Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • They Come Knocking

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Yesterday

    ★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Room for Rent

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

    ★★★★½

  • Terrifier

    ★★★

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

    ★★★

  • Life After Beth

    ★★★★

  • The Green Inferno

    ★★½

  • Joe

    ★★★½

  • Lovelace

    ★★★½

  • Don't Be Afraid of the Dark

    ★★★★½

  • I Spit on Your Grave

    ★★★

  • The Crazies

    ★★★½

  • Sorority Row

    ★★★★

  • Chloe

    ★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★½

  • The Hills Have Eyes

    ★★★

  • White Noise

    ★★★½

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★

  • Child's Play 2

    ★★★

  • Tremors

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Akira

    ★★★½

  • The Outsiders

    ★★★★★

  • Poltergeist

    ★★★★★

  • Mommie Dearest

    ★★★★

  • The Funhouse

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★★

  • Jaws 2

    ★★★★

  • The Hills Have Eyes

    ★★★½

  • Jaws

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • Funny Girl

    ★★★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★★½

  • A Hard Day's Night

    ★★★★½

  • Some Like It Hot

    ★★★★★

  • Guys and Dolls

    ★★★★½

  • Mildred Pierce

    ★★★★½

  • The Wolf Man

    ★★★★

  • Bringing Up Baby

    ★★★★★

  • My Man Godfrey

    ★★★★½

  • The Bride of Frankenstein

    ★★★