Sort by

Sam has logged 39 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Adam

Adam

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friedkin Uncut

Friedkin Uncut

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Boys Next Door

The Boys Next Door

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cosmos

Cosmos

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Always Amazing

Always Amazing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cold Case Hammarskjöld

Cold Case Hammarskjöld

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridget

Bridget

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fast Food Fast Women

Fast Food Fast Women

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mad Magazine TV Special

The Mad Magazine TV Special

1974
×
★★★
Edit this entry  
13
The Sandman

The Sandman

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dance of the Damned

Dance of the Damned

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Gold of Love

The Gold of Love

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Streets

Streets

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

King Cohen: The Wild World of Filmmaker Larry Cohen

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Angela

Angela

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Fiona

Fiona

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sue

Sue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shredder Orpheus

Shredder Orpheus

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Time Runner

Time Runner

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Go Go Tales

Go Go Tales

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kingsglaive: Final Fantasy XV

Kingsglaive: Final Fantasy XV

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Mechagodzilla

Godzilla vs. Mechagodzilla

1974
×
★★★
Edit this entry  
03
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry