Daryl has logged 27 entries for films during April 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

The Naked Gun: From the Files of Police Squad!

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Oz the Great and Powerful

Oz the Great and Powerful

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clear and Present Danger

Clear and Present Danger

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry