• Choose or Die

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • Dexter: New Blood

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • The Girl Who Got Away

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • Goblin

    ★½

  • The Haunting of Grady Farm

    ½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Countdown

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★½

  • The 16th Episode

    ★★½

  • Missing 411: The Hunted

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • The Silence

    ★★½

  • Mercy Black

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • We Summon the Darkness

    ★★★½

  • The Mule

    ★★★½

  • The Perfection

    ★★★★

  • The Nun

    ★★

  • Cam

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • Mom and Dad

    ½

  • The Ritual

    ★★★½

  • It

    ★★★★½

  • Little Evil

    ★★

  • Annabelle: Creation

    ★½

  • Missing 411

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • The Ice Cream Truck

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Split

    ★★½

  • Blair Witch

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Forest

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • Manson Family Vacation

    ★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★½

  • Dark Skies

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Silent Hill: Revelation 3D

    ★★★★½

  • Hold Your Breath

    ★★

  • The Impossible

    ★★★★

  • The Conspiracy

    ★★★

  • V/H/S

    ★★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Apollo 18

    ★★★★

  • Thor

    ★★★★

  • Scream 4

    ★★★★★

  • Rango

    ★★★★★

  • Let Me In

    ★★★★

  • 8213: Gacy House

    ½

  • Zombieland

    ★★★★½