• Hustle

    ★★½

  • Fire Island

    ★★★★½

  • Sneakerella

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

    ★★★★

  • House Comes with a Bird

  • X

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Love Infinity - When The Sun Goes Down

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • I Want You Back

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • You’ve Never Been Completely Honest

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • The Actress

    ★★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Our Bodies are Your Battlefields

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • A Banquet

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Bones

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Hellbender

    ★★★

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★

  • Betrayal at Attica

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★

  • Old

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Benedetta

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Annette

    ★★★★½

  • Till Death

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Fire in My Belly

  • F9

    ★★★★