Taz has logged 31 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Brothers Warner

The Brothers Warner

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Cat's Meow

The Cat's Meow

2001
×
★★★
Edit this entry  
28
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Deliver Us from Evil

Deliver Us from Evil

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Story of Diana

The Story of Diana

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Something to Live For

Something to Live For

1952
×
★★★
Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★
Edit this entry  
17
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moon

Moon

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Wedding Singer's Daughter

The Wedding Singer's Daughter

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Mama

Mama

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Just Friends

Just Friends

2005
×
★★½
Edit this entry  
10
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★½
Edit this entry  
07
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★★
Edit this entry  
05
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Edit this entry  
04
Secrets of the Saqqara Tomb

Secrets of the Saqqara Tomb

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry