• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Metal Lords

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Inventing Anna

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Lucy and Desi

    ★★★★

  • The 355

    ★★★

  • Backstage

    ★★½

  • Teka-Teki Tika

    ★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Cinta Pertama, Kedua & Ketiga

    ★★½

  • Akhirat: A Love Story

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • A Castle for Christmas

    ★★

  • Losmen Bu Broto

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Photocopier

    ★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Starling

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Thunder Force

    ★★★

  • Tersanjung: The Movie

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Deadly Illusions

  • Yes Day

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Affliction

    ★★½

  • Generasi 90an: Melankolia

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Stand In

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★½

  • The Undoing

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Father of the Bride Part 3 (ish)

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Whipped

    ★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Run Hide Fight

    ★★½