Sort by
  • Don't Worry Darling

  • Do Revenge

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Fall

    ★★★

  • Honor Society

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Section 1

    ★★★★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • Conversations with Friends

    ★½

  • The Staircase

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★★

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Moonfall

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Meet Me In The Bathroom

    ★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Sharp Stick

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Station Eleven

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Birds of Paradise

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Jagged

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Montana Story

    ★★½