Sort by

Paul has logged 161 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
#Captured

#Captured

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Secret Santa

Secret Santa

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Collingswood Story

The Collingswood Story

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cold Ground

Cold Ground

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Devil

Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Alone in the Dark

Alone in the Dark

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Canadoo

The Canadoo

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Remote Viewing

Remote Viewing

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Furry Nights

Furry Nights

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Catskill Park

Catskill Park

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fractured

Fractured

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Central Park

Central Park

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Scariest Night of Your Life

Scariest Night of Your Life

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
All Through the House

All Through the House

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pulse

Pulse

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mrs. Claus

Mrs. Claus

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Atrocious

Atrocious

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Madman

Madman

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Farm

The Farm

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lasso

Lasso

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Possum

Possum

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Red Krokodil

Red Krokodil

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Afraid

Afraid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paranormal Highway

Paranormal Highway

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
23:59

23:59

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry