Sort by

sydney has logged 14 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
15
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
06
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry