José Rodriguez has logged 146 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trouble with Being Born

The Trouble with Being Born

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
025 Sunset Red

025 Sunset Red

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
Moments Like This Never Last

Moments Like This Never Last

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Boys from Fengkuei

The Boys from Fengkuei

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Niagara

Niagara

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Office Killer

Office Killer

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scary Movie 4

Scary Movie 4

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jigoku

Jigoku

1960
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Species

Species

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Tabula Rasa

Tabula Rasa

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Invader ZIM: Enter the Florpus

Invader ZIM: Enter the Florpus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sewing Woman

Sewing Woman

1982
×
Read the review Edit this entry  
13
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Congress

The Congress

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
To Die For

To Die For

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hey, You!

Hey, You!

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Strange Culture

Strange Culture

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Style Wars

Style Wars

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All Hands on Deck

All Hands on Deck

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry