scarlett™ has logged 25 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Carrie

Carrie

2013
×
Read the review Edit this entry  
14
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lucy

Lucy

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Edit this entry  
07
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shining

The Shining

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry