Sort by
  • Scott Pilgrim Takes Off

    ★★★★½

  • Wish

    ★★

  • Poison

    ★★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★½

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Ruby Gillman, Teenage Kraken

    ★½

  • Nimona

    ★★★★

  • Once Upon a Studio

    ★★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Elemental

    ★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • The Owl House: Watching and Dreaming

    ★★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★

  • Kaguya-sama: Love Is War -The First Kiss That Never Ends-

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★★

  • Dinosaur Hotel 2

    ★★

  • Strange World

    ★★½

  • Zen - Grogu and Dust Bunnies

    ★★★

  • Suzume

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Hundreds of Beavers

    ★★★★½

  • Entergalactic

    ★★★★

  • The Munsters

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★½

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★½

  • Welcome to the Club

  • Pinocchio

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Women Talking

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Z-O-M-B-I-E-S 3

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • The Flying Sailor

    ★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Lightyear

    ★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★

  • Ice Merchants

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Spring Awakening: Those You've Known

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★★

  • Morbius

    ★★★★★