Sort by

Nathan has logged 86 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rent

Rent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nanny

Nanny

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Smile

Smile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Run Sweetheart Run

Run Sweetheart Run

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Abandoned

Abandoned

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
See for Me

See for Me

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Who Invited Them

Who Invited Them

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wildhood

Wildhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dual

Dual

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Gia

Gia

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry